У Збаражі брати Капранови презентували свої книги

11 травня у залі Збаразької музичної школи відбулася зустріч з братами Капрановими, під час якої вони презентували свій новий історичний роман “Забудь-річка”.

Директор Збаразької бібліотеки, Оксана Бойко, привітала письменників і подарувала їм пам”ятні сувеніри із зображенням Збаразького замку- візитівки нашого міста. Назву своєї книжки брати Капранови віднайшли в нашій міфології. Образ “забудь-річки” вони запозичили від предків, в уяві яких це була річка, яка тече між «цим» світом і «тим». І коли душа переходить з одного світу в інший, то вона пролітає над цією річкою і все забуває…

Під час написання роману братам довелося вивчати мемуари бійців Червоної армії, німецької армії, УПА, в’язнів радянських таборів, матеріали про міжвоєнну Галичину ХХ ст. Появою книги письменники завдячують своїм двом дідам. Один із них воював у Червоній армії, а другий – відбував вісім років радянських таборів.
Під час однієї із зустрічей, що відбулася в Бережанах, братам подарували товстелезну книжку про тамтешню гімназію, з її історією та спогадами гімназистів,- вона так вразила письменників, що вони вирішили,- герої нового роману будуть мешканцями саме цього райцентру.
Брати Капранови розповіли також про інші свої книги, які були написані та видані раніше, і зараз перевидані знову, такі як: “Щоденник моєї секретарки” (написана на основі реальних подій),”Нові розділи до „Кобзаря 2000“, книгу “для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями” 80-сторінкову “Мальовану історію Незалежності України”, та інші.
Брати Капранови добре розуміють сучасні проблеми і стан бібліотечної галузі в Україні. Вони відстоюють ідею не оптимізації бібліотек, а навпаки, їх розвитку та розширення мережі. “Там, де немає українського слова і книги,- туди згодом приїзджають російські танки”,- письменники загострюють увагу суспільства на проблемах української мови.”Ні в одній розвинутій країні світу, навіть в Америці, комп”ютер не замінив книги”- брати Капранови активно пропагують “живу” книгу та читання.
Зустріч пройшла яскраво та емоційно. Приємно було бачити в залі представників влади, бібліотекарів району, працівників Збаразького районного територіального центру соціального обслуговування, місцевих письменників, журналістів, вчителів, учнів. Збаражани мали можливість придбати книги, отримати автограф, сфотографуватися з авторами.