Голова районної ради прозвітувала про свою роботу

Світлана Боднар  проаналізувала діяльність районної ради, президії, постійних комісій і депутатів у плані виконання завдань, які визначені чинним законодавством щодо місцевих органів влади.

Заслухавши звіт голови Збаразької районної ради Боднар Світлани Миколаївни на 15-му пленарному засіданні сесії   Збаразької районної ради, депутати взяли його до відома.

 

Звіт голови Збаразької районної ради Боднар С.М.

 

Шановні депутати та запрошені!

Стаття 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачає  звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підведення підсумків колективної праці – кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату районної ради та окреслення планів на майбутнє. На початку звіту хочу подякувати депутатам, посадовим особам органів місцевого самоврядування району, райдержадміністрації, керівникам підприємств, організацій і установ, всім тим, хто доклав свої зусилля для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування.

Районна рада, як представницький орган району, у період з 27 листопада 2015 року до грудня 2017 року працювала стабільно і послідовно.

Діяльність депутатського корпусу районної ради та її посадових осіб спрямовувалася на забезпечення соціально-економічного і культурного розвитку району, покращення добробуту її жителів шляхом ефективної реалізації основних засад місцевого самоврядування та конструктивної співпраці з іншими органами місцевого самоврядування, місцевими органами державної виконавчої влади, установами та організаціями.

Період роботи за який я звітую для мене був не простим, бо до цього часу я не працювала у представницьких органах влади і все було для мене новим. Як голова районної ради, намагаюся виправдати дану мені довіру, мобілізувати роботу виконавчого апарату та консолідувати зусилля депутатського корпусу на прийняття важливих для району рішень. Розуміючи велику відповідальність, що на мене покладена, будую свою роботу на принципах законності, колегіальності, гласності.

Добре розумію, які проблеми ми маємо, усіма силами намагаюся їх вирішувати, однак це робота не одного року. Переконана, що домогтися  вирішення тих чи інших питань можна тільки у співпраці з депутатами районної та обласної ради, головами сільських рад, обласною та районною адміністраціями, керівниками установ і організацій, директорами шкіл, вчителями, медичними працівниками та громадою району.

Незважаючи на політичні погляди чи переконання, я можу констатувати, що роботу районної ради можна охарактеризувати як конструктивну та послідовну, і незважаючи на ті політичні та економічні труднощі, що є у державі, нам із вами вдається зберігати стабільність та спокій, знаходити порозуміння та приймати виважені рішення.

Нагадаю, що до складу депутатів Збаразької районної ради VII скликання увійшли 37 депутатів з 5 політичних партій: “Блоку Петра Порошенка “СОЛІДАРНІСТЬ”, “Добрий самарянин”, Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, ВО “Свобода” та Радикальної Партії Олега Ляшка. В районній раді працюють 5 депутатських фракцій.

За звітний період були створені належні умови для виконання районною радою, кожним депутатом своїх повноважень та повної і ефективної реалізації своїх прав і обов’язків, визначених Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад” та Регламенту роботи районної ради.

Діяльність районної ради охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району.

В числі пріоритетів були визначені:

– зміцнення співпраці  між органами місцевого самоврядування та виконавчою владою;

– затвердження районного бюджету та регіональних програм галузевого розвитку району;

– виконання завдань, затверджених районними комплексними та цільовими програмами;

– затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок;

– організація і контроль виконання прийнятих районною радою рішень;

– ефективне управління об’єктами  комунальної власності;

– організаційно-методична допомога місцевим радам з актуальних питань місцевого розвитку;

– підвищення кваліфікації кадрів органів самоврядування району.

Для забезпечення виконання вищезазначених напрямів роботи упродовж звітного періоду було проведено 14 пленарних засідань.

На сесіях районної ради прийнято 439 рішень, що стосуються:

– соціально-економічного розвитку району, формування та виконання районного бюджету;

– питань освіти,соціального захисту та медицини;

– питань промислової політики, транспорту, будівництва, зв’язку, управління майном комунальної власності, аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування.

– питань регламенту, депутатської діяльності та етики, місцевого самоврядування та забезпечення законності і правопорядку;

– організаційних питань роботи районної ради.

Протягом звітного періоду на пленарних засіданнях сесій прийнята 41 цільова програма.

Всього на контролі районної ради на даний момент знаходиться 45 програм та 50 рішень.

У звітному періоді районної радою було прийнято 15 звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України, обласної ради з питань, зокрема:

– щодо необхідності перегляду державної тарифної політики у сфері житлово-комунальних послуг;

– щодо заборони погодження питання розміщення об’єктів електроенергетики (гідроелектростанцій) вздовж ріки Дністер;

– щодо забезпечення належного фінансування медичних закладів у с. Максимівка та смт. Вишнівець Збаразького району Тернопільської області;

– щодо проведення перевірки дотримання законності при будівництві дороги до села Травневе Збаразького району;

– щодо недопущення скасування мораторію на продаж земель сіль господарського призначення та інші.

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно статті 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

У звітний період проведено 52 засідання постійних комісій районної ради. Розглянуто 616 питань, надано 616 рекомендацій та висновків, які були направлені виконавцям.

Важливу роль в управлінні бюджетними ресурсами та реалізації бюджетної політики в напрямі зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування територіальних громад відіграє постійна комісія з питань  соціально-економічного розвитку, бюджету та спільної власності територіальних громад.

За звітний період відбулось 17 засідань цієї комісії. Комісією розглянуто 289 питань, переважна більшість з яких – внесення змін до районного бюджету та показники економічного і соціального розвитку Збаразького району.

Крім бюджетних питань, комісія погодила внесення змін до ряду програм, рекомендувала затвердити програми, розглядала ряд питань що стосуються спільної власності територіальних громад.

В умовах нестачі коштів в районному бюджеті постійна комісія тримає на контролі питання виконання районного бюджету та своєчасно за поданням головних розпорядників коштів вносить зміни щодо перерозподілу кошторисних призначень для фінансового забезпечення захищених статей видатків та безперебійної роботи установ та закладів району.

Депутати районної ради надавали слушні пропозиції щодо ефективного використання коштів, отриманих за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету, не раз визначали пріоритетні галузі, куди передусім  потрібно спрямовувати кошти. Хочу також відзначити постійну тісну співпрацю комісії із фінансовим управлінням райдержадміністрації, практику залучення до обговорення бюджетних питань керівників інших структурних підрозділів райдержадміністрації.

Депутати районної ради брали активну участь в обговоренні питань щодо використання коштів, які надавались районному бюджету за рахунок коштів селищної та сільських рад, як інша субвенція.

У 2016 році іншої субвенції було надано на суму 4 млн. 504 тис. 297 грн., в тому числі 322 тис грн. з спеціального фонду районного бюджету. Освітньої субвенції було надано на 4 млн. 254 тис. 400 грн., медичної – 1 млн. 698 тис. грн..

У 2017 році іншої субвенції було надано на суму 16 млн. 750 тис. 788 грн., в тому числі 342 тис 800 грн. з спеціального фонду районного бюджету. Освітньої субвенції було надано на 8 млн. 837 тис. 303 грн., медичної – 10 млн. 051 тис. 700 грн..

Кошти були направлені на поліпшення матеріально-технічної бази об`єктів міської, селищної, сільських рад, шкіл та дитсадків, закладів культури, медичних закладів.

Завдяки тісній співпраці, спільними зусиллями депутатського корпусу з районною державною адміністрацією, обласною радою і обласною державною адміністрацією, селищною, сільськими радами були залучені значні кошти з різних бюджетів для поліпшення матеріальної бази об’єктів соціальної інфраструктури району. Так, від Збаразького району у 2016 році було подано пакети документів для участі в конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного Фонду регіонального розвитку на 2016 рік. Пройшло конкурсний відбір і були реалізовані у співфінансуванні з місцевого бюджету проекти спрямовані на добудову та капітальні ремонти закладів освіти. З районного бюджету на капітальні ремонти здійснено видатків на суму понад 2 мільйони гривень. Чотири з половиною мільйони гривень виділено із державного бюджету через Фонд регіонального розвитку.

Так, за рахунок Державного Фонду регіонального розвитку у співфінансуванні з місцевого бюджету відремонтовано дах над спортзалом у Старовишнівецькій школі, аварійний дах Вищелуб’янківської школи, дах Кобильської школи, замінено вікна у Зарубинській школі.

За кошти районного бюджету замінено пічне опалення на газове у Великокунинецькій школі, до слова, питання не вирішувалося роками, далі обіцянок справа не йшла, замінено систему опалення в Доброводівській школі, замінено котли у Великовікнинській школі та Збаразькій третій одинадцятирічці, у садочку села Максимівка відремонтовано каналізацію, у першій школі Збаража здійснено ремонт спортзалу. Здійснено ремонт аварійного даху на Синявській школі.

У 2017 році за кошти ФРР реалізовано проекти “Капітальний ремонт Коханівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів” та планується “Будівництво спортзалу Збаразької районної дитячо-юнацької спортивної школи на території Базаринецької сільської ради”.

Заслуговує на увагу робота постійної комісії районної ради з питань духовності, культури, мистецтва та національного відродження, освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму, соціальної політики, праці, охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства.

В полі зору комісії – проблемні питання освіти, медицини, фізичної культури і спорту, соціального захисту населення.

За звітній період відбулось 10 засідань, розглянуто 130 питань.

Серед найбільш важливих питань роботи даної комісії варто відзначити розгляд та погодження вимушених кроків щодо реорганізації Вишнівецької районної лікарні, вимушене закриття бібліотек району, ліквідація районного радіомовлення, роздержавлення районної комунальної газети «Народне слово».

Члени комісії неодноразово порушували на своїх засіданнях питання щодо покращення організації харчування дітей в загальноосвітніх закладах району та забезпечення медикаментами закладів охорони здоров’я району.

Комісією були опрацьовані та погоджені районні програми оздоровлення та відпочинку дітей району , а також розвитку фізичної культури та спорту.

Активно працювала постійна комісія з питань місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності, законності та правової політики.

В полі зору цієї постійної комісії знаходяться питання додержання вимог законодавства при здійсненні повноважень ради, виконання депутатських повноважень депутатами районної ради, дотримання вимог Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, регламенту роботи районної ради, звітів депутатів районної ради перед виборцями, виконання рішень районної ради.

Комісією проведено 8 засідань,  розглянуто 53 питання.

На контролі постійної комісії постійно перебували питання щодо запобігання корупції та регулювання конфлікту інтересів при прийнятті депутатами рішень районної ради.

Комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища та природокористування провела 13 засідань.

За звітній період розглянуто 126 питань. Враховуючи те, що одним із основних джерел доходної частини сільських бюджетів району є надходження від оренди земельних ділянок спільної власності територіальних громад, члени комісії виважено підійшли до розгляду проектів рішень щодо затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, право оренди на яку передбачається виставити на земельні торги.

Комісія з питань промисловості, транспорту, зв’язку, архітектури, будівництва, дорожнього і житлово-комунального господарства провела 4 засідання, на яких розглянуто 18 питань, по кожному надано рекомендації та висновки.

Завдяки злагодженій роботі, всі комісії працюють активно, принципово, з відповідальністю за втілення в життя основних принципів місцевого самоврядування, докладають максимум зусиль для того, щоб працювати для захисту інтересів своїх виборців.

У звітному періоді відбулося 12 засідань президії районної ради.

Робота цього дорадчого органу спрямовувалася на забезпечення ефективності роботи депутатського корпусу на пленарних засіданнях районної ради, вироблення узгоджених пропозицій, найперше щодо проектів рішень, які викликали багато запитань та протилежних думок серед депутатів. Про результативність роботи цього дорадчого органу ради свідчить конструктивність процесу прийняття рішень на пленарному засіданні.

При формуванні порядку денного сесій у ході засідань постійних комісій та президії районної ради депутатами висловлювалися критичні зауваження і пропозиції. Окремі питання чи проекти рішень відправлялись на доопрацювання структурним підрозділам райдержадміністрації, або для додаткового вивчення депутатами у постійних комісіях районної ради й лише після цього вносились до порядку денного засідань.

Мені приємно відзначити що депутати районної ради з відповідальністю ставляться до виконання своїх повноважень.

Відвідуваність пленарних засідань депутатами ради в середньому становить 98 %, постійних комісій 81 %.

В цілому рішення сесії районної ради, висновки і рекомендації  постійних комісій приймались за участю переважної більшості депутатів від загального складу.

Одним із показників роботи депутата є депутатські запити і звернення.

За звітний період до районної ради надійшло 33 звернення і 2 депутатській запит від 13 депутатів районної ради.

Районна рада завжди підтримує запити депутатів та приймає з цього питання відповідне рішення і розглядає хід його виконання.

На даний момент 8 депутатів зареєстрували своїх помічників-консультантів, що працюють на громадських засадах.

Маю констатувати: діяльність депутатів не обмежується лише роботою в районній раді – участю у засіданнях постійних комісій, робочих груп, президії та сесій. Через конкретні добрі справи та починання, ініціативність і благодійницьку діяльність виборці щиро вдячні багатьом народним обранцям району.

За звітний період були створені 2 робочі групи:

– щодо моніторингу фінансового стану Вишнівецької РКЛ;

– щодо вивчення питання забруднення навколишнього середовища підприємством “Новагріс” с. Максимівка Збаразького району.

Я, як голова районної ради, в межах своїх повноважень брала участь у роботі сесій обласної та сільських рад, обласних нарадах, засіданнях колегій.

Про участь у тих чи інших заходах інформую на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

До числа важливих напрямків роботи районної ради належить навчання кадрів усіх рівнів.

Для голів та секретарів місцевих рад спільно з районної державною адміністрацією проводились семінар-наради, на яких обговорюються шляхи розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавства, формування місцевих бюджетів, здійснюється обмін досвідом у вирішенні спільних проблемних питань територіальних громад.

Посадові особи всіх рівнів проходили навчання в обласному Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

За звітний період на пленарних засіданнях районної ради заслухано ряд питань, що стосуються делегованих повноважень, зокрема щодо формування та виконання районного бюджету.

Важливою ланкою діяльності районної ради є робота зі зверненнями громадян.

Протягом звітного періоду на особистий прийом до голови звернулось 298 чоловік у 2016 році, а це 75 усних та 12 письмових звернень мешканців району, 382 чоловіки – у 2017 році, а це 74 усних та 16 письмових звернень.

Серед заявників в основному люди похилого віку, учасники АТО, діти війни, ветерани, інваліди, багатодітні. Зміст звернень зачіпає всі сторони суспільного життя.

В переважній більшості громадяни порушують питання щодо соціального захисту (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла), вирішення земельних спорів, індивідуального землекористування, незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, та охорони здоров’я. Районна рада не залишає жодне звернення без уваги.

За звітний період до районної ради надійшло 1280 листів, інформаційних запитів, заяв, пропозицій та телефонограм, що потребували вивчення, вирішення та надання кваліфікованої відповіді. Із них 22 документи контрольних, виконання яких було забезпечено своєчасно.

Кількість вихідної інформації становить 1125 документів.

За звітний період було підготовлено та прийнято 79 розпоряджень голови районної ради з основної діяльності ради, 70 кадрових питань.

Свою позитивну роль в налагодженні ефективної роботи районної ради відіграє її виконавчий апарат, працівники якого надають практичну та методичну допомогу в забезпеченні роботи постійних комісій, президії районної ради, депутатам різних рівнів, радам базового рівня у вирішенні різнопланових питань їх діяльності.

Здійснення організаційного, правового, інформаційного, аналітичного, матеріально-технічного забезпечення діяльності районної ради, забезпечення взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району покладено на виконавчий апарат районної ради.

Працівники виконавчого апарату в повному обсязі забезпечували організаційну підготовку сесій, президії, постійних комісій, нарад, інших заходів, брали активну участь у опрацюванні різноманітних законопроектів та інших нормативних документів, надавали консультативно-методичну і практичну допомогу посадовим особам сільських та селищних рад.

Слід наголосити, що вибудовано  злагоджену роботу виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Вони спільно працювали над підготовкою пленарних засідань та засідань постійних комісій, попередньо вивчали стан справ з обговорюваних проблем, опрацьовували проекти рішень.

З метою дотримання вимог Закону України “Про запобігання корупції” в районній раді уповноваженою особою районної ради з питань запобігання корупції проводились навчання щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування.

На сайті районної ради розміщено інструкцію та методичні роз’яснення щодо заповнення електронних декларацій.

Всі категорії посадових осіб місцевого самоврядування та депутати районної ради отримали практичні навики щодо дотримання вимог чинного законодавства України у сфері запобігання корупції, порядку заповнення та терміну подання е-декларацій.

На контролі районної ради постійно знаходились питання дотримання депутатами та посадовими особами антикорупційного законодавства при підготовці документів та прийнятті нормативних актів районної ради.

Збаразька районна рада та її керівництво працює за принципами публічності, прозорості та відкритості, керуючись у своїй діяльності законами України “Про доступ до публічної інформації”, “Про інформацію” та іншими законодавчими актами.

На виконання вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який постійно оновлюється.

Питання, що вносяться на розгляд сесій районної ради, своєчасно розміщуються на Інтернет-сторінці, а тому депутати мають змогу знайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами до них, належно готуватися до пленарних засідань. Після завершення сесій усі рішення районної ради та протоколи поіменного голосування обов’язково оприлюднюються у визначені терміни.

На сайті постійно оновлюється інформація про діяльність депутатського корпусу, анонсуються планові заходи районної ради, а також розміщується інформація про їх проведення.

Всі заходи, які проводить районна рада, поза всяким сумнівом, є відкритими для представників громади та засобів масової інформації, які також висвітлюють події, що відбуваються в районній раді.

Законодавство містить ряд вимог щодо оприлюднення проектів рішень, прийнятих рішень, протоколів засідань сесій, результатів поіменного голосування інші документи.

Згідно вимог чинного законодавства України проект рішення районної ради повинен бути оприлюднений його розробником за 20 робочих днів до його розгляду. По суті це великий термін складає майже календарний місяць. Це складна норма і великий термін, адже часто виникають питання, які потрібно вирішити в короткі строки.

Але не дивлячись на складності, ця норма, в основному, районною радою дотримується.

Сподіваюсь, що і інші розробники будуть також, в переважній більшості, дотримуватися вимог закону.

Кожен з депутатів може також надавати інформацію, фотоматеріали, відомості для розміщення їх на сайті.

В числі пріоритетів в роботі ради – ефективне управління об’єктами спільної власності територіальних громад району.

Одним з важливих джерел наповнення районного бюджету та забезпечення фінансової спроможності утримання комунального майна в належному стані є передача його в користування на умовах оренди.

Районною радою затверджено прозорий механізм, прийняття рішень щодо передачі майна в оренду, проведення конкурсу та здійснення розрахунку орендної плати.

З метою ефективного використання майна спільної власності територіальних громад міста та сіл району районна рада постійно розробляє та затверджує пакети нормативних актів, спрямовані на удосконалення орендних відносин.

На сьогодні в Переліку цих об’єктів налічується 18 комунальних закладів.

У зв’язку з утворенням ОТГ, відповідно до ЗУ “Про добровільне обєднання територіальних громад”, у власність Вишнівецької ОТГ передано Вишнівецька РК МНВМ, Вишнівецька РК музична школа. Також у власність Вишнівецької, Черниховецької та Колодненської ОТГ для задоволення соціально-економічних потреб населення було передано частину майна Збаразької РК ЦБС, комунального закладу ЗРР Збаразький РК ЦПМСД.

Було проведено 8 засідань конкурсної комісії для проведення конкурсу на укладання договорів оренди майна спільної власності сіл, селища, міста Збаразького району. Розглянуто 12 питань, щодо яких були прийняті відповідні рішення. Всього за звітний період в оренду передано 120,24 м. кв.

 

Шановні депутати!

У своїй доповіді я намагалася  детально висвітлити всю нашу роботу за звітний період. В силу різних причин були у нас і недоліки, залишились і невирішені проблеми.

Дякую всім депутатам районної ради, всіх рівнів рад, представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ і закладів, мешканцям району за активну життєву позицію, зацікавленість у всіх процесах життєдіяльності району, активну роботу у засіданнях президії районної ради та її постійних комісій, за те, що допомагали мені порадою, підтримкою чи навіть просто добрим словом.

Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району і держави і бажаю, щоб помисли і справи кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі. Хочу зазначити, що районна рада завжди відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень і ділових пропозицій.

За злагодженість у роботі хочу керівництву райдержадміністрації, міському, селищному та сільським головам. Ми продовжимо співпрацювати на засадах партнерства, відкритості та вироблення взаємоузгоджених позицій, адже всі ми неодноразово переконувались, що там, де працює єдина команда однодумців – вирішується багато справ без зайвої метушні та галасу.

Тільки об’єднавши зусилля, на основі взаємної довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки територіальних громад та кожного окремого виборця району ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району.