Голова Збаразької районної ради взяла участь у засіданні госпітальної ради

Засідання госпітальної ради при Тернопільській обласній державній адміністрації відбулося сьогодні, 10 лютого. Присутні обговорили особливості роботи ради, її функції, а також затвердили склад лічильної комісії.

Тернопільщина має єдиний єдиний госпітальний округ

Про це повідомлено на першому засіданні госпітальної ради при Тернопільській облдержадміністрації, яке відбулось сьогодні, 10 лютого.
Такий захід мав інформаційний характер, адже під час засідання було роз’яснено та озвучено основні напрямки роботи госпітальної ради та її функції, а також мету, суть та переваги медичної реформи-2020.
Окрім того, регламентно затверджено особовий склад госпітальної ради та її лічильну комісію.

Загалом, як повідомлено начальником управління охорони здоров’я ТОДА Володимиром Богайчуком, «головною метою створення госпітального округу є сприяння організації та функціонування мережі закладів охорони здоров’я у спосіб, що дозволить забезпечити якість і своєчасність надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню та ефективне використання бюджетних коштів».
– Реформи у сфері медицини необхідні – продовжив Володимир Григорович. – З 1 квітня 2020 року медицина перейде з фінансування «ліжка» на фінансування «пацієнта». І незалежно від суспільно-політичної ситуації цю реформу потрібно провести. І провести ефективно.
Він додав, що «для успішної реформи потрібно не лише бездоганно відповідати вимогам як і МОЗ, так і НСЗУ, але й на практиці повноцінно забезпечити реалізацію медичної реформи. Окрім того, пріоритетними мають бути питання ремонту доріг для забезпечення доїзду пацієнтів в опорні лікарні, забезпечення матеріальної бази та кваліфікована сімейна медицина.
Про те, що «створення госпітальної ради та госпітального округу уже сприятимуть впровадженні медреформи в області» зазначив у виступі і голова госпітальної ради, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Арсен Марчишак.
– Перехід від радянської моделі функціонування мережі медичних закладів дасть ефективний результат. Лише у співпраці ми зможемо поступово розвивати та модернізувати медичну сферу – наголосив він.

Довідково

Госпітальна рада утворена відповідно до розпорядження голови Тернопільської ОДА як консультативно-дорадчий орган для розроблення пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я та організації надання медичної допомоги.У госпітальну раду входить 37 членів ради спільно з головою.
Завдання госпітальної ради є:
🔸 Розробка перспективного плану розвитку ГО;
🔹 Реорганізація і перепрофілювання закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги в межах госпітального округу;
🔸 Пропозиції щодо переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальному окрузі;
🔹 Інші питання, які належать до компетенції учасників госпітального округу щодо забезпечення надання в ньому медичної допомоги.

Нормативно-правова база створення Тернопільського госпітального округу:
🔸 Указ Президента України від 08 листопада 2020 року №837\2019 про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави;
🔹 Постанова Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019р. №1074 “Деякі питання створення госпітальних округів”;
🔸 Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21 січня 2020 року №34/01.02-01 “Про утворення госпітальної ради (ГР) Тернопільського госпітального округу (ГО)”.
Постановою КМУ від 27 листопада 2019 року № 1074 «Деякі питання створення госпітальних округів» створено 6 опорних лікарень Тернопільського госпітального округу:
 КНП “Бережанська центральна районна лікарня” ТОР
 КНП “ Кременецька комунальна районна лікарня” ТОР;
 КНП “Чортківська центральна комунальна районна лікарня” ТОР
 КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня № 2»; ТМР
 КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» ТМР
 КНП «Тернопільська університетська лікарня» ТОР
Опорний ЗОЗ – це ЗОЗ, який відповідає вимогам або може бути підвищеним до багатопрофільної лікарні I,II рівнів, що забезпечує:
– безпечну медичну допомогу на основі доказової медицини;
– своєчасний доступ до медичної допомоги;
– економічну ефективність.
Госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги населенню такої території.